Profil teatralny – blok przedmiotów humanistycznych. Sztuka, teatr i historia!

Jedną z możliwości kształcenia w naszej szkole jest wybranie profilu teatralnego. Uczniowie uczęszczający na ten profil mają przedmioty w zakresie rozszerzonym takie jak język polski oraz (do wyboru) historię lub wiedzę o społeczeństwie.

 

Oprócz standardowych zajęć prowadzone będą także lekcje z edukacji artystycznej – według autorskiego programu pani dyrektor Anny Żołyniak-Popik, jednocześnie będącą opiekunem Koła Teatralnego „Zarembiacy” działającego w naszej szkole od kilku lat. W ramach tego przedmiotu uczniowie będą mogli ćwiczyć swoje umiejętności aktorskie, czyli grę sceniczną oraz emisję głosu.

C11779B0-AAC9-4FB6-A311-613A2A4E0A00

 

Należy dodać, że Koło Teatralne osiąga wiele sukcesów, m.in w tym roku otrzymując aż 4 główne nagrody w Wojewódzkim Przeglądzie Misteriów Bożonarodzeniowych w Kamieniu Pomorskim. Młodzi aktorzy stanęli także na podium Międzyzdrojskich Herodów (już po raz 4!). Koło prowadzi współpracę z Operą na Zamku w Szczecinie, które wspiera naszych licealistów np. wypożyczając stroje i rekwizyty. Rozpoczynając współpracę z tą instytucją zobowiązaliśmy się do działania na rzecz kultury, a towarzyszą nam słowa p. Anny Markiewicz-Czaus z Opery na Zamku w Szczecinie „Promujcie teatr, bo kontakt ze sztuką nie tylko sprawia radość ale też bardzo rozwija, uwrażliwia. Stajemy się prze to lepsi!”.

27D8C8B4-E0DE-4080-ABDC-93B7E5A95EBC

 

„Siedzibą” profilu teatralnego jest wyremontowana pracownia teatralna, w której nie zabrakło zdjęć naszych aktorów, starych plakatów teatralnych oraz miłych dodatków, takich jak lustra led – nieodzowne w każdej pracowni aktorskiej czy garderobie gwiazd.

00BA6B16-B78B-4E19-A902-A3A63160A0C0

420C005A-2F94-4EFB-ADE3-E876AE94B53B