Nowości w nauczaniu – informacja dla kandydatów.

Nowa podstawa programowa dla szkół ponadpodstawowych określa, jakie przedmioty muszą być realizowane w zakresie podstawowym oraz rozszerzonym w tym typie szkoły. Na miejsce starego system trzyletniego, w którym rozszerzenia rozpoczynane były od klasy 2 (siatka: klasa I – zakres podstawowy, klasa II i III zakres rozszerzony), wszedł system, który Waszą przygodę z przedmiotem na poziomie rozszerzonym rozpoczynacie w klasie I.

Dobra szkola

Nasza szkoła proponuje trzy rozwiązania: możesz rozszerzyć przedmioty takie jak biologia i chemia na profilu przyrodniczym; język polski oraz historię lub wiedzę o społeczeństwie na profilu teatralnym; geografię oraz język angielski lub język niemiecki na profilu językowym.

Tytułowe „nowości” to także inny rozkład godzin, stąd wybierając rozszerzenie będziesz je kontynuować do klasy IV, a przedmioty na poziomie podstawowym do klasy III. Oczywiście, matematyka, język polski, języki obce oraz historia będą kontynuowane do klasy IV.

Więcej informacji o zmianach w szkołach ponadpodstawowych znajdziecie Państwo na stronie Reformy Edukacji https://reformaedukacji.men.gov.pl/tag/liceum-ogolnoksztalcace.